Poniżej zamieszczamy informację widniejącą na stronie: www.siegenia. pl, która może pomóc Państwu w zdiagnozowaniu stanu swoich drzwi tarasowych.

„Ewentualnie wadliwe „ślizgi“ w drzwiach przesuwnych i oknach przesuwnych

W toku stałej obserwacji rynku stwierdziliśmy, że element z tworzywa sztucznego produkowany przez jednego z naszych dostawców w latach 1994 – 1996 może być wadliwy. Chodzi o tak zwane ślizgi, które były sprzedawane jako element naszych okuć okiennych/drzwiowych typu PSK, PSK-Z oraz HSK do 1997 r. Tego rodzaju ślizgi montowane były przez wielu producentów okien w większości przypadków do 1998 r. w drzwiach przesuwnych i oknach przesuwnych. W pojedynczych przypadkach mogło się zdarzyć, że również po 1998 r. drzwi i okna przesuwne wyposażane były w te ślizgi.

Dotyczy to: Wyłącznie elementów, które można przesuwać oraz uchylać.
Nie dotyczy to: Elementów, które można tylko przesuwać lub tylko uchylać, jak również wszystkich pozostałych sposobów otwierania.

Ślizgi te, nawet jeżeli do tej pory funkcjonowały prawidłowo, mogą ulec uszkodzeniu, przez co w pewnych warunkach może dojść do wypadnięcia skrzydła z ramy i powstania szkód rzeczowych lub uszkodzenia ciała.

Dla własnego bezpieczeństwa należy wykonać następujące czynności:

  1. Na podstawie zamieszczonej » na tej stronie instrukcji należy sprawdzić, czy posiadane przez Ciebie drzwi i okna przesuwne zawierają wymienione ślizgi typu PSK, PSK-Z lub HSK.
  2. eżeli w Twoich drzwiach lub oknach przesuwnych zamontowane są ślizgi typu PSK, PSK-Z lub HSK, należy niezwłocznie zamknąć te drzwi lub okna i na razie ich nie otwierać!
  3. Należy powiadomić wybrany przez siebie zakład montujący okna i zlecić szybką wymianę wadliwych ślizgów. Wkrótce» na tej stronie znajdzie się wykaz partnerów serwisowych biorących udział w tej akcji.”

źródło: https://www.siegenia.com/slider/pl/index.html

Uprzejmie informujemy, że przypadki z wadliwymi ślizgami są nam dość dobrze znane i występują nawet w naszej najbliższej okolicy (z własnego doświadczenia znamy kilka osiedli na warszawskim rynku z tego typu problemem). Nasi technicy potrafią usunąć daną usterkę szybko i bezproblemowo, co może zaoszczędzić Państwu wielu nieprzyjemnych sytuacji.