Szyba z otworem – czemu nie!

Rozpoczyna się sezon, kiedy to coraz częściej myślimy o klimatyzacji w naszych mieszkaniach. Dla tych wszystkich, którzy nie chcą montować drogiej instalacji a tylko przenośny klimatyzator, mamy odpowiednie rozwiązanie. Ten drugi wariant wymaga zamontowania rury, która odprowadzi gorące powietrze na zewnątrz i właśnie ten aspekt jest największym problemem przy tego typu rozwiązaniu. Oczywiście można otworzyć okno, przełożyć rurę i szczelinę odpowiednio zabezpieczyć, ale ani dobrze to nie będzie wyglądać, ani nie będzie bezpieczne, nie mówiąc już o wydajności, która w takim przypadku jest znacznie obniżona.

Z pomocą przychodzi nasza firma, która może wymienić istniejący pakiet szybowy w oknie na taki, który będzie posiadał specjalny otwór umożliwiający przełożenie rury a zarazem będzie spełniał parametry izolacji termicznej i akustycznej. Często zamówiony tego typu pakiet szybowy możemy wymieniać sezonowo, ponieważ stara szyba może być przechowywana i zakładana w stolarce na okres zimowy.

Zastosowanie takiego otworu doceniają również właściciele kotów i psów, którzy w takim otworze montują specjalne klapy umożliwiające swobodnie przemieszczanie się zwierzaków.

Poniżej kilka poglądowych zdjęć

przejście dla kota

 

 

 

przejście dla kota2

 

 

szyba z otworem

 

 

wentylator